Ubezpieczenia RTV - Ubezpieczenie Telewizora i Sprzętu Domowego - app2U - TU Europa
Skip to main content
Od ponad 25 lat w Polsce
Ubezpieczenie online w 5 minut
Szybka wypłata odszkodowania

Dlaczego warto wybrać ubezpieczenia sprzętu mobilnego i RTV w aplikacji app2U?

app2u idealne na wyjazd

Idealne na wyjazd


Nie obawiaj się o swój sprzęt mobilny na wakacjach - ochrona działa na całym świecie!

[app2U] piktogram szybki wybór sprzętów z biblioteki

Szybki wybór sprzętów z biblioteki

Nie trać czasu na wpisywanie danych sprzętu za kadym razem - stwórz swoją bibliotekę przedmiotów i ubezpieczaj je szybko i wygodnie!

 

app2u przypadkowe uszkodzenie

Uszkodzenie w zakresie

Ubezpieczenie obejmuje przypadkowe uszkodzenie sprzętu.

app2U kradzież Sprzęt mobilny i RTV

Ochrona w razie kradzieży z włamaniem i rabunku

Jeśli wyjeżdżasz i zostawiasz swój sprzęt RTV w domu, nie zapomnij go ubezpieczyć. 

Zakres ubezpieczeń Sprzęt mobilny i RTV w aplikacji app2U

Ubezpieczenie zapewni Ci ochronę w razie nieprzewidzianych zdarzeń, które mogą spotkać Twój sprzęt na wyjeździe, podczas różnych aktywności lub kiedy zostawisz go w domu bez opieki. Wybierz produkt dopasowany do Twoich potrzeb i zapoznaj się z jego zakresem ochrony.

Pobierz bezpłatną aplikację i ciesz się ochroną już dziś!

App Store
IOS Icon
Google PlayUbezpieczenia sprzętu mobilnego i RTV

Pamiętasz, ile nerwów kosztowała Cię ostatnio naprawa telewizora, laptopa lub tabletu, np. po zalaniu? Szukanie fachowca, transportu — to wszystko było na Twojej głowie. Kiedy zepsuł się sprzęt elektroniczny na głowie miałeś jeszcze dzieci, dla których dostęp do Internetu jest dziś czymś tak naturalnym jak oddychanie. Nie chcesz, żeby sytuacja się powtórzyła? Masz dosyć niespodziewanych wydatków, związanych z koniecznością naprawy sprzętów? Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego będzie najlepszym rozwiązaniem. 

Ubezpieczenie sprzętów - czy warto

Czy warto ubezpieczać sprzęt? Jeśli trafiłeś na naszą stronę po wpisaniu w wyszukiwarkę takich zapytań jak np. “ubezpieczenie sprzętu RTV (mobilnego)” lub “dodatkowe ubezpieczenie sprzętu RTV (mobilnego)”  to znaczy, że szukasz takiej polisy i nie ma w tym nic dziwnego. Co zrobić w takiej sytuacji?  Sprzęty tego typu każdego dnia ułatwiają nam życie. Stały się tak naturalnym i oczywistym elementem wyposażenia, że zaczynasz dostrzegać je dopiero wtedy, gdy nie masz na czym pracować. Niestety, gdy domowy budżet nie pozwala Ci na natychmiastową naprawę, często nie masz innego wyjścia, ponieważ naprawa nie należy do najtańszych. Na szczęście, ubezpieczenie sprzętu rozwiązuje ten problem. Już nie będziesz musiał pokrywać naprawy sprzętu z własnej kieszeni. Co więcej koszt tego ubezpieczenia  to,  jest o wiele niższy niż koszty naprawy ubezpieczonego sprzętu. 

Dodatkowe ubezpieczenie sprzętu

Sprzęty mobilne i RTV z roku na rok są coraz bardziej nowoczesne, a co za tym idzie — coraz droższe. Chwila nieuwagi może Cię zatem sporo kosztować. Przypadkowe zniszczenie drogiego aparatu fotograficznego na wycieczce, pęknięty smartfon albo zalany laptop, to tylko kilka z wielu wypadków losowych, które bez ubezpieczenia sprzętu, nadwyrężą Twój domowy budżet. Nie mówiąc już o kradzieży. Sprzęt mobilny stał się łakomym kąskiem dla złodziei, którzy mogą się łatwo i szybko obłowić. Wystarczy, że sprzedadzą laptop czy aparat wart kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy w internecie. Prawdopodobnie nie zobaczysz już skradzionego sprzętu, a Ty będziesz musiał wyłożyć z własnej kieszeni na zakup nowego. Dzięki ubezpieczeniu sprzętu możesz tego uniknąć.

Ubezpieczenie sprzętu - jak to działa?

To, jak zadziała ubezpieczenie sprzętu zależy od zakresu ochrony i typu polisy, którą wybierasz. Przykładowo, ubezpieczenie typu Casco zadziała w przypadku uszkodzenia lub kradzieży.  Wystarczy, że wypełnisz formularz.

A jak to robimy w app2U?

Wystarczy, że zrobisz zdjęcie konkretnej rzeczy w naszej aplikacji, opłacisz składkę, a sprzęt będzie chroniony zaraz po opłaceniu składki przez max 30 dni. Nasi klienci mówią, że ubezpieczenie sprzętu nigdy nie było tak proste i szybkie. Ubezpiecz swój sprzęt w naszej aplikacji, a już nigdy więcej nie będziesz musiał martwić się, gdy przypadkiem uszkodzisz laptop lub gdy drogi sprzęt fotograficzny zostanie skradziony.

Dodatkowe ubezpieczenie sprzętu

a) Cena zakupu sprzętu jako fabrycznie nowego nie może być niższa niż 200 zł i wyższa niż 8 000 zł.

b) Przy przypadkowym uszkodzeniu stosujemy udział własny: oznacza to Twój udział w odszkodowaniu. Udział własny wynosi 10% ceny zakupu, nie mniej niż 100 zł i nie więcej niż 500 zł.

c) Zanim obejmiemy sprzęt ochroną, zrób jego zdjęcia za pomocą aplikacji.

d) Jeśli Twój sprzęt ulegnie uszkodzeniu udokumentuj to odpowiednimi zdjęciami:

 - dla przypadkowego uszkodzenia sprzętu - zdjęciami uszkodzonego sprzętu wykonanymi w ciagu 6 godzin od zdarzenia,

 - dla kradzieży z włamaniem lub rabunku sprzętu - zdjęciami z miejsca zdarzenia wykonanymi w ciągu 6 godzin od zdarzenia lub 6 godzin od momentu, w którym dowiedziałeś się o wystąpieniu tych zdarzeń.

Możesz odstąpić od umowy ubezpieczenia.  

Lista sprzętów, które można ubezpieczyć w app2U i ich maksymalny wiek: 

Sprzęt Maksymalny wiek sprzętu w dniu zawarcia umowy (liczony wg miesięcy od daty zakupu sprzętu jako fabrycznie nowego):
Sprzęt mobilny  
laptop, tablet, aparat fotograficzny, czytnik e-booków 

 

60 miesięcy

 

kamera, zegarek sportowy, smartwatch, kamera sportowa

 

24 miesiące

 

Sprzęt RTV  

 

telewizor, kino domowe (nagłośnienie + odtwarzacz), kino domowe (nagłośnienie + projektor), wieża, miniwieża, gramofon, komputer stacjonarny, monitor

 

60 miesięcy

konsola Xbox, konsola Playstation, Nintendo, drukarka, urządzenie wielofunkcyjne

 

24 miesiące

 

Co obejmuje ubezpieczenie app2U?

- Przypadkowe uszkodzenie, w tym zdarzenia losowe,

- kradzież z włamaniem,

- rabunek.

Gdzie działa ubezpieczenie app2U?

Ochrona działa na całym świecie, przy czym transport uszkodzonego urządzenia do serwisu w celu naprawy odbywa się jedynie na terytorium RP.

Ubezpieczenie sprzętu, a lista wykluczeń

Każda polisa, w tym również ubezpieczenie sprzętu w app2U, zawiera listę wykluczeń (nazywanych też wyłączeniami). To sytuacje, w których ubezpieczenie nie zadziała. Dotyczy to najczęściej wady fabrycznej, umyślnego zniszczenia sprzętu, awarii lub używania go niezgodnie z przeznaczeniem. Szczegółową listę wykluczeń znajdziesz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

 

app2U button