AKTUALNOŚCI

24.06.2014

Europa podróżuje mobilnie


Grupa Ubezpieczeniowa Europa uruchomiła bezpłatną aplikację mobilną „Europa podróżuje”, dzięki której w prosty i szybki sposób można kupić ubezpieczenie turystyczne. Wystarczy podać planowany termin wyjazdu i powrotu oraz datę urodzenia, a aplikacja zaproponuje 3 warianty ubezpieczenia. Sprzedaż odbywa się w stu procentach online.


Ubezpieczenie „Europa podróżuje” to ochrona dla osób wyjeżdżających za granicę, ceniących sobie bezpieczeństwo. Zapewnia pokrycie kosztów leczenia oraz pomoc w sytuacji, gdy turysta lub jego bliscy, którzy z nim podróżują ulegną nieszczęśliwemu wypadkowi. W ramach ubezpieczenia klienci otrzymają dodatkową ochronę na wypadek kradzieży portfela, kluczy, telefonu czy dokumentów – pakiet Komfortowa Kieszeń.

Po wyborze najlepszej dla siebie opcji i wypełnieniu prostego formularza aplikacja kieruje klienta do systemu płatności elektronicznych DotPay, który pozwala od razu zapłacić za ubezpieczenie. Następnie klient otrzymuje polisę na wskazany przez siebie adres mailowy. Dodatkowo dostaje sms-em numer polisy wraz z numerem telefonu do Centrum Pomocy. Może też stworzyć własny profil, dzięki któremu proces zakupu będzie jeszcze szybszy, gdyż dane będą wstawiane automatycznie do każdego następnego ubezpieczenia. W aplikacji znajduje się również zakładka „Moje polisy”. Gdziekolwiek klient jest, ma możliwość szybkiego sprawdzenia szczegółów, takich jak np. ważność polisy czy kontakt do całodobowego polskojęzycznego Centrum Pomocy, które może się okazać przydatne w razie wypadku.

- Polisa „Europa podróżuje” obejmuje klienta ochroną od momentu opłacenia składki, czyli już w dniu zakupu. Umożliwia ubezpieczenie się nawet w ostatniej chwili przed wyjazdem, w drodze na lotnisko czy wsiadając do pociągu. Daje to duży komfort turystom. Cenią oni łatwość dostępu do oferty mobilnej i możliwość sfinalizowania płatności od ręki – mówi Alicja Hamkało, rzecznik prasowy Grupy Ubezpieczeniowej Europa.

Europa podróżuje       Aplikacja mobilna TU Europa       Kup ubezpieczenie na telefonie       Ubezpieczenia on-line     Europa podróżuje mobilnie

Mcommerce, czyli kanał mobilny, rozwija się dziś szybciej niż kanał internetowy. Według raportu „Digital Trends 2013” przygotowanego przez Deloitte i Allegro w 2012 r. aż 212 mln. osób na świecie dokonało płatności za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Szacuje się, że za dwa lata globalna wartość płatności mobilnych sięgnie 472 mld. dolarów. Z raportu wynika, że w 2013 r. w Polacy używali aż 8 mln. smartfonów. Zdaniem autorów raportu ta liczba będzie się systematycznie zwiększać, a wraz z nią będzie rosła liczba osób korzystających z płatności mobilnych, zarówno przy transakcjach e-commerce, jak i w tradycyjnym handlu.

Ubezpieczenie „Europa podróżuje” jest łatwo dostępne na stronie www.tueuropa.pl, za pośrednictwem której można też pobrać bezpłatną aplikację na smartfony klikając tutaj.

Wszelkie prawa zastrzeżone © TU Europa SA 2017