AKTUALNOŚCI

27.06.2011

GK Europa wysoko w rankingach ekonomicznych

Grupa Kapitałowa Europa zajęła 41. miejsce na prestiżowej liście „100 największych przedsiębiorstw finansowych" tygodnika Polityka, opublikowanej w maju b. r. Podstawowym kryterium oceny była wartość aktywów w ub.r. Jednocześnie wyniki uzyskane w 2010 r. zapewniły firmie 5. miejsce wśród Towarzystw Ubezpieczeniowych, ujętych w tej klasyfikacji.


Przychody uzyskane w minionym roku pozwoliły Grupie na zajęcie bardzo wysokiego 53. miejsca  w zestawieniu „1000 największych firm w Polsce”, którego autorem jest Gazeta Finansowa.


Grupa, dzięki swoim przychodom w minionym roku, znalazła się także na 46. miejscu wśród „500 największych firm handlowo-usługowych” – rankingu opracowanym przez magazyn ekonomiczny HOME & MARKET.


W klasyfikacji magazynu gospodarczego Polish Market, który oceniał grupy kapitałowe według wysokości przychodów ze sprzedaży za pierwsze 3 kwartały minionego roku, GK Europa ulokowała się na 19. miejscu.


Natomiast Towarzystwo Ubezpieczeń  Europa ulokowało się na 101. miejscu w rankinguRzeczpospolitej, obejmującej 101 największych instytucji finansowych w Polsce pod względem sumy bilansowej za 2010 r.


Również Rzeczpospolita sporządziła zestawienie wyników finansowych firm ubezpieczeniowych (ubezpieczenia majątkowe i osobowe) pod względem składki brutto za 2010 r. TU Europa zajęło 12. miejsce.


Zestawienia opublikowano w maju i czerwcu 2011 r.


Wysoka pozycja w rankingach jest obiektywnym potwierdzeniem tego, że Europa należy do grona najsilniejszych i najbardziej stabilnych partnerów na rynku.

Wszelkie prawa zastrzeżone © TU Europa SA 2017