AKTUALNOŚCI

15.05.2012

Europa ubezpiecza cudzoziemców w podróży

Pokrycie kosztów leczenia, ratownictwa i transportu w razie nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku, kompleksowa pomoc w podróży oraz wypłata świadczenia NNW – taką ochronę zyskują klienci, którzy zaopatrzą się w ubezpieczenie Go Safe. To nowość w ofercie Towarzystwa Ubezpieczeń Europa SA, przygotowana z myślą o cudzoziemcach i Polakach mieszkających za granicą.

Ubezpieczenie Go Safe jest przeznaczone dla obcokrajowców odwiedzających Polskę oraz inne kraje świata w celach turystycznych lub biznesowych, ale także dla Polaków na stałe mieszkających poza granicami kraju. Zapewnia pomoc w razie choroby bądź nieszczęśliwego wypadku, a ponadto istnieje możliwość rozszerzenia polisy o dodatkowe opcje m.in. ubezpieczenie kosztów biletu na imprezę masową np. Euro 2012, ubezpieczenie bagażu podróżnego czy sprzętu sportowego oraz car assistance.

Ze względu na zróżnicowane potrzeby klientów do wyboru są cztery różne warianty ubezpieczenia: Mini, Standard, Standard Plus i Optimum. Stworzono je po to, aby podróżujący mogli dopasować zakres ubezpieczenia do swoich oczekiwań.

Ubezpieczenie Go Safe działa w sytuacji, gdy nagłe zachorowanie lub nieszczęśliwy wypadek utrudnią lub uniemożliwią dalsze podróżowanie. Klient otrzymuje wówczas kompleksową pomoc, na którą składa się pokrycie kosztów leczenia, ratownictwa i transportu oraz wypłata świadczenia ubezpieczeniowego w razie nieszczęśliwego wypadku lub śmierci.

- Dodatkowo zakres ubezpieczenia w wersji podstawowej został rozszerzony o amatorskie uprawianie sportów. Warto też podkreślić, że w ramach naszej oferty dzieci i młodzież do 25 roku życia są objęte zniżką – mówi Mariusz Górski, Dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Zagranicznych TU Europa SA.

TU Europa posiada rozbudowane relacje z partnerami z branży turystycznej. Współpracuje już z ponad 1 000 biur podróży, oferując zarówno polisy grupowe, jak i indywidualne. Udziela gwarancji ubezpieczeniowych wiodącym tour operatorom, m.in. Rainbow Tours, Grecos Holiday, Viva Club. Ofertę Europy na tle rynku wyróżnia szeroka gama dodatkowych opcji, które turysta może wybrać w zależności od własnych potrzeb. Propozycje ubezpieczeniowe Europy charakteryzują się brakiem zwyżek za wiek, jednakową składką dla wszystkich stref świata, jak też bezgotówkowym rozliczaniem kosztów leczenia oraz brakiem udziału własnego klienta w kosztach leczenia.
Wszelkie prawa zastrzeżone © TU Europa SA 2017