AKTUALNOŚCI

07.02.2013

Zmiany w Zarządzie Grupy Europa

Marat Nevretdinov oraz Andrzej Popielski zostali dziś powołani przez Radę Nadzorczą na stanowiska Wiceprezesów Zarządu Towarzystwa Ubezpieczeń Europa S.A. i Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie Europa S.A. Będą odpowiadać za rozwój obszaru sprzedaży i produktów oraz wytyczenie nowych kierunków biznesu.

- To istotne wzmocnienie Europy. W tym składzie stanowimy zespół o bardzo silnych kompetencjach zarówno w obszarze rozwoju biznesu, tworzenia nowych produktów, jak i sprzedaży w naszych dotychczasowych i nowych kanałach dystrybucji. Obaj Panowie osiągnęli liczne sukcesy w szczególnej dziedzinie, jaką jest budowanie biznesu bankowo- ubezpieczeniowego w Polsce i za granicą. Jestem bardzo zadowolony z nowego składu Zarządu – mówi Jacek Podoba, Prezes Grupy Ubezpieczeniowej Europa. 

Marat Nevretdinov przez ostanie 4 lata pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego spółki Genworth Financial w Polsce, która specjalizuje się w ubezpieczeniach płatności oraz ubezpieczeniach hipotecznych. W branży finansowej jest obecny od 2004 r., kiedy rozpoczął pracę w strukturach Fiat Bank Polska S.A. Jako Członek Zarządu odpowiadał tam za sprzedaż i marketing, a następnie w latach 2007-2008 był Prezesem Fidis Leasing Polska Sp. z o.o. Jest absolwentem MGIMO (Moskiewskiego Państwowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych) oraz studiów European MBA w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego w Warszawie. 

- Otrzymując propozycję pracy w Europie dostałem do ręki mocne karty. Wypracowane dotychczas wyniki i siła nowych akcjonariuszy stanowią dobrą bazę dalszego rozwoju. Polski rynek ubezpieczeń czekają zmiany, dotyczące głównie polis oszczędnościowych oraz sektora bancassurance, w których specjalizuje się Europa – ocenia Marat Nevretdinov. 

Andrzej Popielski jest aktywny w branży finansowej od 13 lat. Przez ostatnie 10 lat był związany z Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie Cardiff Polska S.A. i Cardif Assurances Risques Divers S.A. Pełnił tam funkcję Dyrektora Departamentu Indywidualnych Produktów Ubezpieczeniowych oraz Departamentu Kanałów Sprzedaży Alternatywnej, obejmujących bankowość detaliczną, operatorów telekomunikacyjnych oraz pocztowych. Wcześniej jako Wiceprezes Zarządu Pocztowej Agencji Usług Finansowych S.A. odpowiadał m.in. za tworzenie sieci sprzedaży oraz zarządzanie obszarem dystrybucji. W latach 1997-2000 pracował w Ministerstwie Pracy i Spraw Społecznych w zespole Banku Światowego, gdzie jako szef grupy nadzorował rządową kampanię wprowadzającą reformę emerytalną w Polsce. Absolwent IESE Business School University of Navarra w Barcelonie i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. 

- Rynek oczekuje zmian i one nadejdą. Stoją zatem przed nami trzy główne zadania: utrzymanie i docelowa poprawa wyników, dostosowanie modelu biznesu do nowych wymogów prawnych oraz wprowadzenie Europy na nowe dla niej rynki – wyjaśnia Andrzej Popielski. - Mówiąc w przenośni, ich realizacja odpowiada skokowi o tyczce na wysokość 6,15 m. Zaplecze mamy dobre - udziałowcy spółki zapewniają nam tyczkę, natomiast nasze zespoły i my mamy za sobą kilka udanych sezonów sportowych. Znając nasze liczby wierzę, że nawet jeżeli nie ustanowimy rekordu świata, to przynajmniej Europy.
Wszelkie prawa zastrzeżone © TU Europa SA 2017